Canon odhaluje na EXPO 2015 v Paříži budoucnost zpracování obrazu

Nejdůležitější akce společnosti Canon seznamuje s inovacemi a budoucími technologickými koncepty zpracování obrazu

expo

Praha, Česká republika, 13. října 2015 – Společnost Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, dnes v Paříži zahajuje EXPO 2015. Canon tuto celosvětovou událost pořádá jednou za pět let a letos v jejím průběhu představí své strategické priority i ohromující technologie, které posouvají hranice možností ve světě zpracování obrazu – dnes, zítra i v budoucnu.

Společnost Canon na EXPO 2015 předvádí, jak rychle v době Internetu věcí oblast zpracování obrazu expanduje. V budoucnu bude prakticky cokoli vzájemně propojené prostřednictvím chytrých zařízení, která často spoléhají na vestavěné fotoaparáty nebo snímače a jejich obrazové výstupy. S ohledem na to Canon předpovídá, že Internet věcí bude do značné míry závislý na „Zobrazování věcí“.

S cílem zpřístupnit nové možnosti světa zpracování obrazu vytváří Canon „Síť společností značky Canon“ – ekosystém pro využití inovačních a tvůrčích talentů ze všech regionů.

„Jsem rád, že dnes mohu v Paříži přivítat naše vážené partnery a zákazníky a seznámit je se svojí vizí o budoucí podobě společnosti Canon,“ uvedl ještě před svojí úvodní přednáškou Fujio Mitarai, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Canon. „Tuto budoucnost založíme jak na nezávislosti jednotlivých regionů, tak i na mezinárodní spolupráci.“

V rámci nové sítě společností bude každé regionální ústředí řídit lokální výzkum, vývoj i výrobu a služby včetně podpory, které budou přizpůsobené podmínkám konkrétního trhu. Evropa se zaměří na tisk a oblast síťových vizuálních řešení (NVS). Canon již získal přední hráče v těchto oblastech jako je Océ, Axis nebo Milestone Systems. Společnost Canon je tak nyní – vedle své skvělé mezinárodní reputace v segmentu fotoaparátů – největší společností v oblasti tisku a síťových vizuálních řešení na světě.

„Jsme doslova nadšeni z obrovských příležitostí, které posun v této oblasti přináší, a věříme, že v budoucnu bude každý obraz spojený se značkou Canon,“ dodává Rokus van Iperen, prezident a generální ředitel společnosti Canon pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA). „Chceme hrát zásadní roli ve všech činnostech spojených se zpracováním obrazu, ať jde o jeho pořízení, natáčení, uložení, úpravy nebo tisk. Pro naplnění tohoto cíle děláme vše, co je v našich silách.“

Společnost Canon věnuje pozornost nejen neustálému posilování své přední pozice na klíčových trzích, ale také řadě nových oblastí. Na EXPO 2015 proto Canon předvede příklady toho, jak pohání budoucí růst v regionu EMEA. Návštěvníci se mohou těšit například na následující technologické koncepty a zajímavosti:

  • NVS – spolupráce společností Canon, Axis a Milestone přináší komplementární technologie a řešení, která jako celek reagují na všeobecně rostoucí poptávku z oblasti monitoringu. Nová průlomová řešení, jako je koncept vysoce citlivé síťové kamery s ultra teleobjektivem, demonstrují, co vše je v oblasti bezpečnostního trhu i mimo něj možné.
  • 3D tisk – prvním krokem společnosti Canon na tomto mladém, ale nadějném trhu je evropské partnerství s firmou 3D Systems. Zákazníkům z oblasti architektury, vzdělávání a strojírenství poskytne řešení, která zajistí inteligentní rovnováhu mezi daty, zachycením obrazu a výstupem.
  • Grafický tisk – Canon bude i nadále investovat do digitálních tiskových technologií tak, aby mohl dodávat nákladově efektivní řešení, která si poradí s požadavky na stále komplexnější tisk na vyžádání. V rámci svých aktivit na EXPO 2015 Canon předvede například Océ Colorwave 910, nejrychlejší digitální velkoformátovou tiskárnu na trhu, a to jako součást řešení vysokorychlostního tisku barevných plakátů.
  • Řešení a služby pro B2B segment – B2B řešení značky Canon reagují na specifické požadavky jednotlivých zákaznických vertikál, jako jsou finanční služby, pojišťovnictví, výroba nebo poskytování zdravotní péče. Canon bude na EXPO 2015 prezentovat široké možnosti využití systémů jako PRISMAdirect v oblastech, kam patří například správa dokumentů, dat a marketingové komunikace. Canon tak ukáže, jak může vylepšení workflow vést k výraznému zefektivnění produkce.
  • Digitální zákaznické služby – Canon buduje ekosystém produktů a služeb pro každou oblast zpracování obrazu. Z tohoto pohledu patří mezi klíčové iniciativy značky Canon cloudová služba pro správu fotografií irista, rodinná aplikace Lifecake a nová aplikace pro chytré telefony hdbook EZ, která ze sbírek fotografií a videí chytře vybere ty nejlepší snímky a automaticky z nich vytvoří personalizovanou fotoknihu.

Nejdůležitější technologie na Canon EXPO 2015

Společnost Canon představí v Paříži i řadu pokročilých technologických konceptů budoucnosti zpracování obrazu včetně:

  • CMOS snímače s rozlišením 250 megapixelů, který se může pochlubit největším počtem pixelů ve své třídě na světě. Tento nový snímač umožnil při použití v prototypu kamery zachytit nápis na boku letadla, které letělo ve vzdálenosti 18 kilometrů. Zaznamenal tak něco, co je zcela mimo možnosti lidského oka.
  • Síťové kamery s novým ultra teleobjektivem, který ve srovnání s běžnými objektivy umožňuje přenést až osmkrát více světla. Poprvé tak bude noční filmování možné i bez infračerveného osvětlení.
  • Konceptu s názvem Intelligent Imaging for Life, který uživatelům umožňuje sdílet a tisknout jejich fotografie z interaktivního stolu umístěného například v obývacím pokoji. Kdokoli z rodiny tak může najít své fotografie a sdílet vzpomínky stejně snadno, jako je umístění předmětu – například dětské hračky – právě na desku stolu.
  • Řady technologií pro budoucnost, které umožní zpracování obrazu v ultra vysokém rozlišení. Návštěvníci se seznámí například s kamerou, displejem i projektorem pro 8K rozlišení.

Zájemci o novinky, kteří nemohou Canon EXPO 2015 navštívit osobně, mají možnost prozkoumat technologické koncepty i řešení pro zpracování obrazu virtuálně – všechny důležité informace jsou k dispozici na www.canon-europe.com/expo.

Další informace jsou k dispozici na specializovaných kanálech, které se na sociálních sítích věnují právě Canon EXPO v Paříži: